ZŁOTE MEDALE SIATKAREK

W sobotę, 30 września 3 drużyny Akademii Młodego Sportowca Mini Volley Kamienna Góra wzięły udział w I tegorocznym turnieju Volleymania Dolny Śląsk, który został rozegrany w Twardogórze. Szóstoklasistki wygrały kategorię czwórek, w dwójkach zawodniczki wywalczyły brązowe medale, a w trójkach 6 lokatę.

Wśród czwórek wystąpiły 4 uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 – Oliwia Bieńkowska, Oliwia Tomaszewska, Amelia Lembowicz i Amelia Gierszewska-Żelasko oraz była uczennica klasy sportowej z „jedynki” - Alicja Antoszczak. Dziewczęta w grupie eliminacyjnej wygrały 2 spotkania. Najpierw pokonały 15:9 Szewce, a następnie rozgromiły 15:4 pierwszy zespół Echo Twardogóra. Następnie wygrały 15:7 z Sycowem, a w półfinale ograły ponownie zespół pierwszy zespół gospodarzy (15:6). W finale drużyna Mini Volleya zmierzyła się z odwiecznym rywalem – zespołem z Janowic Wielkich. Kamiennogórzanki wzięły również tę przeszkodę, wygrywając 21:18, 23:21. Trzecią pozycję wywalczyły siatkarki Echo Twardogóra I.
     W rywalizacji trójek kamiennogórskie siatkarki (Ziętara, Maciejewska, Misan - ta ostatnia to uczennica klasy V z „jedynki” walczyły dzielnie, wygrywając m.in. z: Krynicznem, Zawonią czy Miękinią. Niestety przegrały mecze m.in. z Miliczem II i Bielanami Wrocławskimi. Ostatecznie w tej kategorii medale zawisły na szyjach: Milicza I, Echo Twardogóry i Milicza II.
     Świetnie w inauguracyjnym starcie spisała się dwójka AMS (Chmielewska i Gotowt– uczennice SP nr 2 z Kamiennej Góry). Ta pierwsza to zaledwie 7-letnia zawodniczka, a druga uczęszcza do 3 klasy, a grały przecież z 4-klasistkami. Najmłodszy team przegrał tylko 1 pojedynek o wejście do finału z Bierutowem, a wygrał 7 gier. Złoty medal przypadł w udziale Zawoni I przed Bierutowem.