Szkolny wolontariat aktywnie rozpoczął nowy rok szkolny

Już w piątkowe popołudnie, 7 września, grupa wolontariuszy z naszej szkoły połączyła siły ze starszymi kolegami z ZSO i pracowała przy obsłudze FESTIWALU MUSIQUE D’ELITE, który odbył się w dniach 7-9 września 2018 w kamiennogórskich kościołach.

W czwartkowe popołudnie roznosząc ulotki informacyjne, wolontariusze zapraszali mieszkańców Kamiennej Góry na Festiwal,  a w piątek wieczorem po wykonaniu swoich wolontariackich obowiązków, mieli możliwość wysłuchania przepięknego koncertu w wykonaniu orkiestry Filharmonii Sudeckiej i wokalistki Alejandriny Vazquez z Meksyku.

W sobotę popołudniu wolontariusze mieli bardzo ważne zadania, które wykonywali z niecierpliwością, gdyż zwieńczeniem tegoż wieczoru był koncert w wykonaniu znakomitej sławy artystki pani Alicji Węgorzewskiej. Po wysłuchaniu dwugodzinnego koncertu, pod batutą gospodarza wieczoru pana Bartosza Żurakowskiego, wolontariusze mieli możliwość porozmawiania z panią Alicją Węgorzewską oraz pianistą panem Wiktorem Szymajdą i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

W niedzielny wieczór po przywitaniu zaproszonych gości, tym razem wolontariusze wysłuchali pieśni Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu tenora Rafała Żurakowskiego przy akompaniamencie pianisty pana Wiktora Szymajdy.

Napełnieni nowymi wartościami muzycznymi wolontariusze zakończyli prace przy obsłudze koncertu w ten weekend, z niecierpliwością oczekując kolejnego spotkania z muzyką już 22 września.