Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

BADMINTON - STREFA

Podwójny awans do finału dolnośląskiego.
Po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu, badmintoniści naszej szkoły bardzo dobrze wystartowali w kolejnych zawodach.
13 listopada w Szklarskiej Porębie odbył się finał strefy jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców.

Wśród finalistów wystartowały nasze dwie złote drużyny: dziewczęta - Katarzyna Pawłowska, Anna Kulas, Dominika Walczuk, rezerwowa: Anna Bagniuk oraz chłopcy - Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, Adrian Białas, rezerwowy: Jakub Olczak.
W każdej kategorii wystartowało 5 zespołów. Zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym”. Rywalizacja była trudna i wyczerpująca a poziom sportowy wysoki i wyrównany. Badmintoniści z “Jedynki” zwyciężyli w swych pierwszych trzech meczach. Dopiero w pojedynkach finałowych, dziewczęta uległy przeciwniczkom z Bogatyni a chłopcy przegrali z rywalami z SP 6 w Jeleniej Górze. Nasze drużyny, w strefie jeleniogórskiej, okazały się srebrne i awansowały do finału dolnośląskiego. Brawo i gratulacje. Życzymy “połamania rakietek” we Wrocławiu.
Klasyfikacja końcowa finału strefy jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym:
Dziewczęta: 1 miejsce – SP 3 Bogatynia, 2 miejsce – SP 1 Kamienna Góra, 3 miejsce – SP 6 Jelenia Góra, 4 miejsce – SP Karpacz, 5 miejsce – SP 1 Szklarska Poręba
Chłopcy: 1 miejsce – SP 6 Jelenia Góra, 2 miejsce – SP 1 Kamienna Góra, 3 miejsce – SP Pisarzowice, 4 miejsce - SP 1 Szklarska Poręba, 5 miejsce – SP 3 Bogatynia