Weronika Mikołajczyk MP juniorek

W niedzielę 15 lutego w Spalonej odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych „Rakietna 2015”. W zawodach udanie wystartowała kamiennogórzanka Weronika Mikołajczyk. Uczennica 6 klasy z naszej szkoły pokonała rywalki na dystansie 500 metrów.

Biegi na rakietach śnieżnych w Polsce dopiero raczkują, ale to nie przeszkodziło organizatorom zorganizować już III MP. Dziewczęta miały do pokonania 500 metrów, natomiast chłopcy 1000 m.

Mistrzynią wśród najmłodszych okazała się Weronika Mikołajczyk (na zdjęciu) z Kamiennej Góry (zawodniczka Pod Stróżą Miszkowice), której sędziowie zmierzyli czas 2:43. Za nią uplasowały się Oliwia Szumlińska z Ponikwia (3:47) i Iga Petrykowska z Lasówki (6:07). W gronie chłopców złoty medal przypadł Michałowi Narowi z Wrocławia (5:52).