Kinder + sport

Nasi sportowcy odnieśli sukces w eliminacjach wojewódzkich siatkarskiego turnieju Kinder + Sport 2015 i wystartują w Mistrzostwach Polski.

Marka Kinder + Sport kojarzy się dziś na świecie z propagowaniem ruchu i kultury fizycznej wśród dzieci. W Polsce Kinder + Sport to nazwa największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych, które firma Ferrero razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej prowadzi już od czterech lat. Zawody sportowe pod hasłem Kinder + Sport odbywają się w Hiszpanii, Niemczech i Włoszech. Biorące w nich udział dzieci rywalizują w wielu dyscyplinach - od żeglarstwa przez piłkę siatkową po lekką atletykę. W naszym kraju postawiono na dyscyplinę, w której od wielu lat nieustająco odnosimy sukcesy - zarówno w kategorii męskiej, jak i damskiej. Mowa oczywiście o siatkówce. Celem akcji Kinder + Sport od samego początku jest wpływanie na edukację w zakresie zdrowego trybu życia, rozwoju fizycznego i zaszczepienie w młodzieży ducha sportowej rywalizacji. Kinder + Sport to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Gra w siatkówkę kształtuje sylwetkę i charakter, a przede wszystkim stwarza okazję do świetnej zabawy i uczy zdrowej rywalizacji! W organizowanych przez Ferrero i Polski Związek Piłki Siatkowej rozgrywkach biorą udział chłopcy i dziewczęta z klas IV, V i VI szkół podstawowych, w drużynach 2, 3 i 4 osobowych z jednym rezerwowym. Ambasadorem programu Kinder + Sport od 2007 roku, czyli od samego początku jest Sebastian Świderski. Jest on jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy w Polsce. Cechy szczególne? Kocha siatkówkę…

Chłopcy z naszej szkoły, którzy brali udział w tym turnieju, na co dzień uczą się siatkówki w klasie sportowej - 5 F. Uzupełniają swoje umiejętności na zajęciach pozaszkolnych trenując w KS "Sudety" Kamienna Góra. Na zawodach Kinder + Sport, które odbywały się w Miliczu, reprezentowali kamiennogórski klub. Arkadiusz Latawiec w rozgrywkach "dwójek" siatkarskich, wraz z partnerem z klubu zajął I miejsce w finałach wojewódzkich i awansował do turnieju ogólnopolskiego. Jest to bardzo duży sukces młodego sportowca. Nie mniejszy sukces uzyskał Wiktor Mordarski. Wraz z partnerami z klubu brał udział w rywalizacji "trójek". Jego zespół zajął drugie miejsce i również awansował do finału krajowego. W zawodach "trójek" brali także udział: Szymon Bielewicz, Wojciech Piekarczyk i Mateusz Rogal. Drużyna Szymona i Wojtka zakończyła zawody na dziewiątym miejscu. Gratulujemy naszym siatkarzom. Finał ogólnopolski odbędzie się w Krakowie, w dniach 2 - 5 lipca 2015.

Życzymy udanego startu i sukcesu.

W kategorii dziewcząt, w "dwójkach" siatkarskich,  "jedynkę" reprezentowały dziewczęta z klasy sportowej - 4 F. Dziewczętom przyszło startować w turnieju, w którym wystąpiło aż 54 zespoły. Zmagania "dwójek" odbywały się w Wałbrzychu. Nasze trzy drużyny w dwóch turniejach rozgrywały bardzo dużą ilość meczów. Większość z nich zakończyły zwycięstwem. Grały przeciwko najlepszym szkołom i klubom siatkarskim na Dolnym Śląsku. Mimo bardzo dobrej i ambitnej gry, nie udało się awansować do zawodów finałowych. Po dwóch turniejach eliminacyjnych zajęły odpowiednio: 11 miejsce - I zespół, 14 miejsce - II zespół, 19 miejsce - III zespół. W zespole I grały: Oliwia Karska, Maja Olszak i Martyna Szymczak. W zespole II wystąpiły: Aleksandra Burska, Dominika Druciak i Dominika Lema. III zespół tworzyły: Hanna Murawska, Maja Idek i Oliwia Gajda. Gratulujemy zawodniczkom, które udanie zadebiutowały na arenach siatkarskich. Występy i sukcesy naszych uczniów, w tych popularnych i największych zawodach siatkarskich dla najmłodszych miłośników tej gry, są wspaniałą wizytówką klas sportowych. Młodzi sportowcy, od wielu lat promują naszą szkołę oraz wielokrotnie sławią jej imię wybitnymi osiągnięciami sportowymi.