Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Lekkoatletyczny maj

Majowa, słoneczna aura sprzyja skakaniu, rzucaniu i bieganiu na bieżniach lekkoatletycznych. Wielu uczniów z "jedynki" uprawia konkurencje "królowej sportu" i startuje w zawodach międzyszkolnych.

Na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze, z sukcesami zaprezentowali się wieloboiści, zawodnicy startujący w konkurencjach indywidualnych i biegający w sztafetach. Najmocniejszą stroną naszych uczniów są starty drużynowe. Reprezentacja chłopców w 4 - boju wygrała zawody powiatowe i bardzo dobrze spisała się w finałach strefy jeleniogórskiej. Tym razem w odległym Zgorzelcu wywalczyła bardzo wysokie czwarte miejsc. Na powiatowych igrzyskach, męskie sztafety 4 x 100 m i sztafeta szwedzka(100 + 200 + 300 + 400 m) były najszybsze. Na pierwszym miejscu uplasowały się również sztafety dziewcząt. Młodzi lekkoatleci z klas czwartych startowali w 3 - boju(skok w dal, rzut piłeczką i bieg na 60 m). Również oni zdominowali zawody powiatowe. Zwyciężyli we wszystkich konkurencjach i  wygrali cały wielobój. Czeka ich teraz rywalizacja w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej. Już wkrótce, również w maju do boju wybiegną najmłodsi zawodnicy z klas I, II i III. Życzymy odległych skoków, rzutów i błyskawicznych biegów.

Wszystkim gratulujemy i oczekujemy na kolejne dobre wieści ze stadionów lekkoatletycznych.