Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25.09.2015, w piątek w naszej szkole odbył się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: ”Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tym dniu na szkolnych korytarzach pojawiły się stoiska Komisji Egzaminacyjnych złożone z uczniów klasy 5A i 6B, przy których każdy uczeń mógł zdać egzamin z tabliczki mnożenia i zostać jej ekspertem.

Jak się okazało również wielu nauczycieli, a także pracowników obsługi chętnie zatrzymywało się przy stoiskach, aby sprawdzić swoją wiedzę w tabliczce mnożenia. Egzamin zdało 255 osób, w tym Pani Dyrektor naszej szkoły Katarzyna Bielewicz - Czyczkan. W momencie kiedy egzaminatorzy sprawdzali wiedzę uczniów i pracowników szkoły, na ulice naszego miasta wyruszył Patrol Egzaminacyjny.  Uczennice 5A wraz z wychowawczynią sprawdzały w różnych urzędach, sklepach i na ulicach naszego miasta umiejętności i zdolności kamiennogórzan w tabliczce mnożenia. Większość napotkanych mieszkańców nie miała kłopotów z mnożeniem i dzieleniem w zakresie 100. Test dobrze wypadł również w gabinecie burmistrza miasta Krzysztofa Świątka. Większych błędów nie zrobiły także urzędniczki m.in. w dziale finansowym i sekretariacie starostwa.