Inauguracja w sporcie

W dniu 8.10.2015 r. w Olszynie odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016 w trakcie której udekorowano i nagrodzono 8 najlepszych szkół podstawowych, 8 gimnazjów i 8 szkół ponadgimnazjalnych we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Dolnego Śląska za rok 2014/2015.

Dekoracji szkół dokonywali goście honorowi imprezy: Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, Wicestarosta Lubański Wojciech Zembik  oraz Sekretarz Gminy Olszyna Halina Białoń.

W trakcie inauguracji odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz bieg w ramach I Mistrzostw Nauczycieli Dolnego Śląska   w Biegu Przełajowym. W imprezie udział wzięło prawie 2000 uczestników.

W Olszynie byli również przedstawiciele naszej szkoły. Odebrali pamiątkowy puchar, dyplom i sportowe nagrody za zajęcie siódmego miejsca we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Dolnego Śląska za rok 2014/2015. W rywalizacji sportowej sklasyfikowano 551 szkół.

Wynik szkoły we współzawodnictwie to suma punktów zdobytych za 10 najwyższych miejsc uzyskanych w zawodach wchodzących w skład Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do wyników współzawodnictwa zaliczane są wyniki uzyskane w zawodach od szczebla gminy, powiatu, strefy i w finałach dolnośląskich.

To był kolejny, bardzo udany sportowy rok szkolny. Gratulujemy wszystkim sportowcom, którzy walczyli o jak najwyższe miejsca oraz ich nauczycielom wychowania fizycznego.

W nowym roku szkolnym życzymy worka z medalami, niezapomnianych sportowych emocji i wielu sukcesów.