4a i 5c w Przemkowie

Klasy 4a i 5c wyjechały 26 października 2015 roku na zieloną szkołę do Przemkowa. Turnus dydaktyczno-wypoczynkowy trwał pięć dni. Uczniowie wzięli udział w wielu atrakcyjnych zajęciach oraz warsztatach zorganizowanych przez Dom Wczasów Dziecięcych.

Odbywały się piesze wycieczki nad stawy hodowlane, gdzie można było podziwiać wodno-błotne gatunki ptaków. Podczas zwiedzania bunkrów poradzieckich w Wilkocinie dzieci zobaczyły siedlisko nietoperzy i zapoznały się ze światem zwierząt występujących na terenie wydm śródlądowych. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć niezwykły pomnik przyrody – „Dąb Chrobry” oraz nauczyli się rozpoznawać różne gatunki drzew na terenie Rezerwatu Przyrody „Buczyna Szprotawska”. W ostatni dzień uczestnicy turnusu mogli własnoręcznie ulepić we „Wrzosowej Chacie”, w Borówkach, pierogi litewskie, które upieczone zostały w piecu.

Oprócz atrakcyjnych wycieczek uczniom zorganizowano warsztaty tkackie, podczas których dzieci próbowały utkać gobeliny; warsztaty indiańskie prowadzone przez wielkiego pasjonata kultury indiańskiej, który przedstawił codzienne życie indiańskiej rodziny oraz pozwolił postrzelać z łuku. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie wzięli udział w „Festiwalu Talentów”, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, „magiczne”, fryzjerskie, plastyczne itp. Nie obyło się również, jak to na zielonej szkole, bez dyskotek i wspólnego karaoke.

Podczas trwania turnusu dziewczynki i chłopcy zbierali punkty za udział w życiu grupy. Wzorowymi wychowankami zostali: w klasie 4a-Kinga Fryzowicz, w klasie 5c -Grześ Pawłowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali foldery oraz pamiątkowe plany lekcji. Na koniec zielonej szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie, które poprowadziła Pani Dyrektor Monika Urbaniak-Halla. Uczniami opiekowały się Panie z Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie oraz wychowawczynie klas: Pani Anna Wnuk i Pani Joanna Szuba.