Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI - SIATKARSKIE "4" CHŁOPCÓW

Dziś 5. kwietnia w Kłodzku odbył się finał wojewódzki w siatkarskich "4" dziewcząt i chłopców.

Nasza chłopięca reprezentacja szkoły po bardzo ciężkich pojedynkach z SP2 Milicz, SP8 Lubin i SP Jedlina Zdrój wywalczyła upragnione brązowe medale, tym samym meldując się jako trzecia drużyna Dolnego Śląska. Rówieśnicy z Milicza byli dziś poza zasięgiem reszty drużyn. Pewnie wygrywając wszystkie pojedynki zostali Mistrzami Dolnego Śląska i zagrają w Mistrzostwach Polski. Nam do srebra zabrakło 2. punktów w decydującym starciu z Lubinem. Cały turniej zarówno dziewcząt, jak i chłopców stał na bardzo wysokim poziomie. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Wiktor Basta.
Skład naszej brązowej drużyny: I SKŁAD: Wiktor Basta, Damian Pietrzykowski, Bartosz Prusaczyk, Jakub Tobiasz i Hubert Jawor, II SKŁAD: Michał Stanisławski, Jakub Cygal, Damian Majerski, Kacper Cygal i Marcin Błoński. Trener: Andrzej Cukier. Naszym chłopakom wiernie dziś kibicowały dziewczęta wraz z wychowawczynią klasy sportowej 6f.
     Rywalizację dziewcząt wygrały gospodynie turnieju z SP3 Kłodzko przed SP97 Wrocław, SP8 Lubin i SP Smolnik. Naszym medalistom wojewódzkim ogromnie gratulujemy i dziękujemy za cały sezon ciężkiej pracy.