Warsztaty naukowe

W naszej szkole odbyły się warsztaty naukowe, na które zostały zaproszone przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Kamiennej Górze.

Podczas zajęć przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych naukowców, gdzie przy pomocy bezpiecznych odczynników, zgłębiali najciekawsze zagadnienia z fizyki i chemii, jednocześnie świetnie się bawiąc. Warsztaty umożliwiły poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Tęcza, skąd się bierze i dlaczego powstaje?, Ile wody jest na Ziemi?, Jak wygląda wnętrze wulkanu i dlaczego wulkany wybuchają?, Jak powstaje tornado? Młodzi naukowcy pod czujnym okiem pań i uczennic z klasy 6c samodzielnie eksperymentowali – m.in. wywoływali kontrolowany wybuch wulkanu, tworzyli tornado i tęczę. Dowiedzieli się również, jak w butelce zrobić trąbę powietrzną i ocean, jak nadmuchać balon, nie wysilając się oraz jak umieścić jajko w butelce? Podczas warsztatów dzieci odkrywały magię nauki, poznawały tajemnice otaczającego nas świata.