KONKURSY POLONISTYCZNE FUNDACJI „LOGOS”

„Z poprawną polszczyzną na co dzień” / „Z ortografią na co dzień”

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji H humanistycznej „Logos”: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Oba konkursy przebiegały w kilku etapach:

I etap odbył się w październiku 2012 roku. Uczestnicy rozwiązywali skomplikowane językowe łamigłówki w swoich kategoriach wiekowych. Musieli bez wahania rozstrzygać czy: Nie lubimy „kiślu” czy „kisielu”? Idziemy po „najmniejszej linii oporu” czy po „linii najmniejszego oporu”? Piszemy „z dużej litery” czy „dużą literą”?

Najlepsi zakwalifikowali się do II etapu, który odbył się w styczniu 2013 roku.

Do ścisłego finału organizatorzy zaprosili dwoje naszych uczniów: ALEKSANDRĘ FRYZOWICZ z kl.4d (Poprawna polszczyzna) oraz KAROLA KUCHARSKIEGO z kl.4c (Ortografia). W kwietniu Ola i Karol godnie reprezentowali naszą szkołę w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy naszym Finalistom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i foto: A. Wnuk