Siatkarski debiut

Dla uczniów klasy 4 f, po kilku miesiącach ćwiczeń, nauki odbijania i poznawania siatkówki, przyszedł czas na pierwszy sprawdzian. 7 kwietnia, w naszej sali gimnastycznej, rozegrali swoje pierwsze zawody.

W etapie miejskim dziewczęta stoczyły wewnętrzny pojedynek. Chłopcy zmierzyli się z siatkarzami ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po wielu udanych odbiciach, zagrywkach i akcjach oraz dużych sportowych emocjach i pierwszych przeżyciach porażki i zwycięstwa, wyłoniono zwycięzców. Rywalizację chłopców wygrał pierwszy zespół z „dwójki” przed dwoma zespołami z „jedynki”. Czwarte miejsce zajął drugi zespół z SP2. Wśród dziewcząt pierwsze i drugie miejsce zajęły dziewczęta z SP 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali odpowiednio: złote, srebrne i brązowe medale – to bardzo ważne dla młodych sportowców.

Gratulujemy udanego debiutu na siatkarskich boiskach i życzymy powodzenia w dalszych etapach rozgrywek.

Tekst i foto: Z. Lema