Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

BADMINTON - wojewódzki

Badmintoniści zakończyli sezon startowy. 18 listopada, zagrali w zawodach wojewódzkich. Finał dolnośląski odbył się we Wrocławiu, w kolejnym, nowopowstałym i profesjonalnym ośrodku sportów rakietowych – badmintona, tenisa stołowego i squasha.

W hali Hasta La Vista wystąpiło 12 najlepszych zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców. Paulina Adamczyk i Kamila Gajo wygrały dwa mecze, ale również dwa przegrały i ostatecznie zajęły 6 miejsce. Dwie podstawowe zawodniczki były wspierane przez rezerwowe: Agatę Pałkiewicz i Amelię Filipiak. Chłopcy: Tomasz Cukier i Mateusz Janczar w pierwszej fazie zawodów przegrali swoje pojedynki i zostali sklasyfikowani na 9 miejscu. Rezerwowymi byli: Jakub Myjak i Krystian Tomczak. Mistrzami województwa zostali chłopcy i dziewczęta z SP 3 z Jeleniej Góry.  Nasi zawodnicy przeszli ciężką drogę, brali udział we wszystkich zawodach i awansowali do finałów.

Gratulujemy im wszystkich osiągniętych miejsc i zdobytych medali.

Tekst i foto: Z. Lema