Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

XV FESTIWAL TEATRALNY

2016-12-05

W dniu 28.11.2016 roku w Centrum Kultury już po raz piętnasty odbył się Festiwal Teatralny „Zdrowym być”. Na tegorocznym XV Festiwalu zespoły miały możliwość propozycji własnego tematu przedstawienia! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich promowane było szeroko pojmowane czytelnictwo, więc prezentowane przedstawienia zawierały wątki literackie bądź poetyckie.

Czytaj więcej o: XV FESTIWAL TEATRALNY

BRAWO MY! Udało się!!!

2016-12-05

Dzięki zaangażowaniu społeczności naszej Szkoły, czyli uczniów, rodziców, nauczycieli, a także przemiłych pań bibliotekarek i pani szatniarki - naprawdę nam się udało!

Czytaj więcej o: BRAWO MY! Udało się!!!

KIBICOWALI WÓJCIK

2016-12-01

     W środę (30 listopada) dwoje nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły – Zbigniew Lema i Sławomir Skotarczak zabrali klasę sportową 4f oraz młode siatkarki z klas sportowych -  5f i 6f do wrocławskiej Hali Orbita na pojedynek Orlen Ligi pomiędzy Impelem Wrocław i Muszynianką Muszyna. W zespole gości wystąpiła wychowanka „Jedynki” Aleksandra Wójcik.

 

Czytaj więcej o: KIBICOWALI WÓJCIK

Świetlicowe Katarzynki i Andrzejki

2016-11-30

W piątek, 25 listopada, w Świetlicy szkolnej odbyła się impreza pod hasłem „Andrzejkowy wieczór wróżb i magii”. Około 90 osób przebranych w stroje wróżek i czarodziejów miało okazję zapoznać się ze staropolskimi obyczajami. Nie zabrakło także tradycyjnych wróżb i zabaw tanecznych. Impreza została zorganizowana przez wychowawców świetlicy, a koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Monika Czyż.

GALERIA


Czytaj więcej o: Świetlicowe Katarzynki i Andrzejki

Andrzejki z przedszkolakami

2016-11-30

Kolejne integracyjne spotkanie z przedszkolakami w świetlicy odbyło się w poniedziałek 28.11.2016r. Tym razem wolontariacka grupa świetlicowych wychowawców przeprowadziła zajęcia z okazji Andrzejek. Integracyjna grupa biedronek oraz pszczółki poznały staropolskie zabawy. W postacie wróżek i czarownic zostały wcielone wychowawczynie. Każdy z uczestników mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości, poznać imię swojego wybranka oraz dowiedzieć się kim zostanie w przyszłości. Oczywiście każdy mógł przelać wosk pod opieką wróżki Moniki. Jak zawsze nie zabrakło słodkiego poczęstunku i dobrej zabawy.

Galeria

 

Czytaj więcej o: Andrzejki z przedszkolakami

Pierwszaki bezpieczne z Puchatkiem

2016-11-30

We wtorek, 29.11. 2016 r., uczniowie klasy 1 „a” uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa.

 

Czytaj więcej o: Pierwszaki bezpieczne z Puchatkiem

II miejsce młodych przyrodników

2016-11-28

W piątek, 25 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się finał III Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pt. „Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 5 szkół podstawowych z Chełmska Śląskiego, Krzeszowa, Lubawki oraz kamiennogórskiej „jedynki” i dwójki”.

Czytaj więcej o: II miejsce młodych przyrodników

Czytanie z przedszkolakami

2016-11-27

W środę odbyły się kolejne zajęcia propagujące czytelnictwo. Tym razem naszą Świetlicę odwiedziły przedszkolaki z grupy biedronek z Przedszkola Publicznego nr 1. Podczas urodzin Kubusia Puchatka nie zabrakło dobrej zabawy, tańców i pląsów oraz przepysznego „co nieco” w postaci tortu.

Czytaj więcej o: Czytanie z przedszkolakami

Kolejna wizyta w przedszkolu

2016-11-25

W piątek, 25.11.2016r. wolontariusze z klasy 6a pod opieką wychowawczyni Emilii Nieczyperowicz po raz drugi spotkali się z przedszkolakami. Podczas zajęć przeczytali młodszym kolegom bajkę oraz przeprowadzili kilka zabaw ruchowych i pląsów. Wspólne zabawy sprawiły dużo radości zarówno przedszkolakom jak i wolontariuszom.

Czytaj więcej o: Kolejna wizyta w przedszkolu

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

2016-11-15

Tradycyjnie w październiku biblioteka szkolna obchodzi swoje święto. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Książka to dopiero początek”.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO BIBLIOTEKI