Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Po raz kolejny rozpoczynamy charytatywną zbiórkę plastikowych nakrętek. Wydaje się, że są bezwartościowe, ale każdy kilogram jest wart kilkadziesiąt groszy. Nietrudno zgromadzić w ten sposób pokaźną sumę. W ubiegłym roku szkolnym 2016/2017:

- zebraliśmy 1590 kg zakrętek.

- za skupione zakrętki otrzymaliśmy kwotę 1376 .

Zebraną kwotę przekazaliśmy dwóm uczniom naszej szkoły z przeznaczeniem na ich leczenie.

Wy, nasi uczniowie i rodzice, już nieraz pokazywaliście, że potraficie zaangażować się w takie właśnie akcje. Również tym razem liczymy na Was i prosimy, żebyście przez najbliższy rok szkolny nie wyrzucali do śmieci plastikowych korków od butelek.

Już dziś dziękujemy Wszystkim za bezinteresowną pomoc.

Podpisane zakrętki (imieniem nazwiskiem i klasą)

 można przekazywać do

Pani szatniarki lub do świetlicy szkolnej.

 

Zamień śmieci w radość chorych dzieci.

Wkręć się w pomaganie.

Artykuły

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

2017-09-18

        Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" opublikował oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2016/2017. W zawodach, w ubiegłym roku szkolnym wystartowało 534 szkół podstawowych.  W punktacji każdej szkoły uwzględnionych jest 10 najwyżej punktowanych zawodów, w tym imprez na etapie gminy, powiatu i finału dolnośląskiego.

       SP-1 Kamienna Góra uzyskując 1100 pkt. została sklasyfikowana na bardzo wysokim 10 miejscu (w zeszłym roku 12 miejsce). Zwyciężyła SSP-72 Wrocław (1380), drugie miejsce zajęła SP-46 Wrocław (1335), a trzecie SP Kiełczów (1245).
      W pierwszej "setce" znalazły się także inne, rywalizujące z nami szkoły podstawowe naszego powiatu: 32 miejsce – SP Lubawka (972), 34 miejsce – SP-2 Kamienna Góra (960),  45 miejsce - SP Krzeszów (907).

Czytaj więcej o: WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

OBÓZ INTEGRACYJNY - JARKOWICE - 13-15.09.2017

2017-09-15

A było to tak: ...drużyny, liderzy, grill, zadania, gry stolikowe, program artystyczny, samorząd, nagrody, kilka słów o nas, deszcz, historyjka, teatr, cisza nocna, certyfikaty, dyskoteka, zdjęcia, myszki, kotki, motylki, deszcz, wilki, szczury, lwy, król i królowa, tabela, mikstura, ping-pong, uczciwość, kontrakt, deszcz, przyrzeczenie, klasa sportowa, zachowanie, czystość i higiena, aktywność, odpowiedzialność, pieski trzy, mini igrzyska, babcia, deszcz, czółko, fair-play, roladki, warcaby, kotlety, karteczki 4F, państwa-miasta, goście, piosenka, deszcz, herbatka, banany, nocny spacer z liną, latarka, integracja, odwaga, humor, cukierki, chrzest, deszcz, punkty, pasty, kucyki, kółko i krzyżyk, mleko, muzyka, ciasto, gwizdek, ciepła woda, deszcz, losowanie, królestwo, radość, słońce...

Czytaj więcej o: OBÓZ INTEGRACYJNY - JARKOWICE - 13-15.09.2017

#ŚmieciToSurowce

2017-09-15

Akcja „Sprzątanie świata " jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku trzeci weekend września jest dla tych, którym zależy na dobrej kondycji „błękitnej planety”!!!

Czytaj więcej o: #ŚmieciToSurowce

MAJA KOŃCZY WAKACJE Z DWOMA REKORDAMI SZKOŁY

2017-09-03

     26.08.2017 r. na zawodach lekkoatletycznych w Lesznie Maja Olszak ustanowiła dwa rekordy szkoły. W biegu na 300 m Maja uzyskała świetny wynik 50,07. Natomiast w trudnej, technicznej konkurencji skoku wzwyż Maja pokonała wysokość 1,40. Ogromne gratulacje Maju!

Czytaj więcej o: MAJA KOŃCZY WAKACJE Z DWOMA REKORDAMI SZKOŁY

WYCIECZKA - NAGRODA DLA NASZYCH SPORTOWCÓW

2017-06-21

     Dziś, 21. czerwca 2017 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: A. Cukierem i P. Cukierem pojechało na wycieczkę do Wrocławia - nagrodę dla najlepszych sportowców miasta. Tym samym nasi sportowcy powitali pierwszy dzień lata. W planie wycieczki był m.in. 3-godzinny pobyt w parku wodnym oraz poczęstunek w MC Donald's. Wycieczka co roku organizowana i w całości sponsorowana jest przez SZS Kamienna Góra.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA - NAGRODA DLA NASZYCH SPORTOWCÓW

XVI POWIATOWE SPOTKANIE MISTRZÓW SPORTU

2017-06-19

     Dzisiaj (poniedziałek, 19 czerwca) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się XVI Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego w powiecie.

Czytaj więcej o: XVI POWIATOWE SPOTKANIE MISTRZÓW SPORTU

ZIELONA SZKOŁA W SIANOŻĘTACH - FOTORELACJA

2017-06-14

     Bezpiecznie dojechali, tam świetnie się bawili i szczęśliwi wrócili. Zobacz jak uczniowie naszej szkoły spędzali czas na Zielonej Szkole w Sianożętach.

Czytaj więcej o: ZIELONA SZKOŁA W SIANOŻĘTACH - FOTORELACJA

SZKOLNY BADMINTON

2017-05-29
     Podsumowaniem rocznych zajęć w badmintona, były zawody szkolne. W rywalizacji o medale wystąpili uczniowie z klas 4 i 5 w kategorii chłopców i dziewcząt. Majowe Mistrzostwa odbywały się w ciągu dwóch dni.
Czytaj więcej o: SZKOLNY BADMINTON

SPORTOWCY NA WODZIE

2017-05-29

    26 i 29 maja dwie grupy chłopców z klas sportowych 5f i 6f pod opieką swojego nauczyciela wf A. Cukiera oraz instruktora sportów wodnych p. S. Sławińskiego wybrały się na zajęcia rekreacyjno - sportowe na kamiennogórski zalew. Chłopcy korzystali z atrakcji na wodzie (rowerki wodne i kajaki). Młodzi sportowcy poznali technikę pływania kajakiem i w blasku pełnego słońca świetnie bawili się na wodzie, ale przede wszystkim bezpiecznie korzystali ze sprzętu wodnego. Ta odmienna i atrakcyjna forma zajęć wf to być może wstęp do wakacyjnej przygody na wodzie.

Czytaj więcej o: SPORTOWCY NA WODZIE

BRĄZ SIATKAREK W BIERUTOWIE

2017-05-29

     W sobotę 27 maja, 3 siatkarki ze SP nr 1 w Kamiennej Górze, zawodniczki Akademii Młodego Sportowca Mini Volley Kamienna Góra, wywalczyły brązowe medale w Bierutowie w Turnieju Upowszechniania Piłki Siatkowej – trójek ze szkół podstawowych.

Czytaj więcej o: BRĄZ SIATKAREK W BIERUTOWIE

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2017-05-19

     Dziś, 19. maja 2017 r. grupa najlepszych lekkoatletów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wf: Z. Lemy i A. Cukiera startowała w finale strefy jeleniogórskiej w Zgorzelcu. Wszystkim naszym zawodnikom przyszło dziś zmagać sie nie tyllko z własnymi słabościami, ale także z żarem lejącym się z nieba. Bezapelacyjną liderką naszej reprezentacji była dziś Maja Olszak, która już pierwszym swoim skokiem w dal, z dużą przewagą nad rywalkami, zapewniła sobie zwycięstwo w tej trudnej konkurencji technicznej. 

Czytaj więcej o: IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

3-BÓJ LEKKOATLETYCZNY KLAS IV

2017-05-16
     16 maja, klasa sportowa 4 F udała się do Lubawki. 5 najlepszych dziewczynek i 5 chłopców reprezentowało naszą szkołę na powiatowych zawodach w 3-boju lekkoatletycznym. 
Czytaj więcej o: 3-BÓJ LEKKOATLETYCZNY KLAS IV

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2017-05-15

     Dziś, 15 maja 2017 roku, na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbyły się igrzyska lekkoatletyczne. 12 chłopców z klas sportowych walczyło z rówieśnikami z powiatu w wielu konkurencjach lekkoatletycznych. "Jedynka" zdominowała te zawody szczególnie w biegach rozstawnych: sztafecie 4 x 100 i szwedzkiej. 

Czytaj więcej o: IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT - ZAWODY POWIATOWE

2017-05-15
     Lekkoatletyczna reprezentacja dziewcząt z klas sportowych 15. maja 2017 r. wystąpiła w powiatowych igrzyskach LA. Oto wyniki udanego startu.
Czytaj więcej o: IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT - ZAWODY POWIATOWE

REKORDOWY SPRINT MAI

2017-05-11
     W czwartek 11.05.2017 na zawodach z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne, które odbyły się we Wrocławiu Maja Olszak ustanowiła nowy rekord szkoły w biegu na 60 m. Nowy rekord to 8,19 s. Gratulując, Maju życzymy złamania 8 sekund!
Czytaj więcej o: REKORDOWY SPRINT MAI