Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Drugi dzień podróży

2018-04-20

Czwartkowy poranek przywitał nas pięknym słońcem. Po smacznym śniadaniu stawiliśmy się w Kołobrzeskim porcie. 

Czytaj więcej o: Drugi dzień podróży

MISTRZOSTWA CHŁOPCÓW W SIATKARSKICH GRACH 1 X 1

2018-04-19

     Przez dwa tygodnie kwietnia chłopcy z klasy sportowej 4f przygotowując się do zawodów sportowych w siatkarskich dwójkach, uczestniczyli w mistrzostwach klasy w siatkarskich małych gierkach 1 x 1. Dziś odbyło się uroczyste podsumawanie tych mistrzostw. Niepokonanym w całym turnieju został Jakub Borkowski i zajmując pierwsze miejsce, odebrał dziś złoty medal, statuetkę oraz pamiątkowy dyplom i słodki począstunek. Drugie miejsce w turnieju i srebrny medal zdobył Bartek Adamczyk, a na trzecim stopniu podium z brązowym medalem uplasował się Daniel Kowalski. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali oceny, brawa oraz słodką niespodziankę. Medaliści zorganizowali ponadto słodki poczętunek dla wszystkich pokonanych w duchu sportowej rywalizacji. Były dwa pyszne ciasta oraz napoje. A już od przyszłego roku szkolnego w ramach treningów na lekcjach wf chłopcy będą aż przez pół roku uczestniczyć w cyklicznie rozgrywanej małej lidze siatkarskiej. Wszystkim naszym młodym siatkarzom gratulujemy i życzymy spełnienia siatkarskich celów, których granice wyznaczają marzenia.

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA CHŁOPCÓW W SIATKARSKICH GRACH 1 X 1

NAJLEPSI W STREFIE - SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW

2018-04-19

     W środę 18 kwietnia nasza szkoła była gospodarzem turnieju finałowego strefy jeleniogórskiej w siatkarskich dwójkach chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn. Reprezentacja naszej szkoły - uczniowie klasy sportowej 4f - pod wodzą Andrzeja Cukiera rozegrała bardzo dobry turniej. Chłopcy w składzie: Borkowski, Adamczyk, Czepielewicz, Kowalski, Urbański i Drzewiecki zdominowali cały turniej w każdym elemencie gry i pokonując wszystkich swoich rywali 2:0 zdobyli tutuł Mistrzów Strefy Jeleniogórskiej. Nasi roprezentanci najpierw w grupie zajęli pierwsze miejsce, pokonując rówieśników z Lubania, Pieńska i Mirska wysoko po 2:0 w setach, by w półfinale jeszcze łatwiej ograć drużynę z Kraśnika Dolnego i wreszcie po raz trzeci w tym sezonie w finale nie dać szans zaprzyjaźnionym rywalom z SP-2 Kamienna Góra. Świetnie z roli pomocniczek organizatora oraz kibicek wywiązały się dziewczynki z klasy sportowej 4f. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów - sportowców za trud wkładany na zajęciach sportowych w osiągnięcie tak bardzo upragnionego celu. Aż szkoda, że te rozgrywki kończą się na etapie strefy, bo kto wie, na co jeszcze gotowi są nasi najmłodsi siatkarze?

Czytaj więcej o: NAJLEPSI W STREFIE - SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW

BRĄZ SIATKARSKICH CZWÓREK W FINALE WOJEWÓDZKIM

2018-04-19

     13 kwietnia w piątek w Świdnicy odbyły się finały wojewódzkie w siatkarskich czwórkach dziewcząt i chłopców. Turniej dziewcząt wygrały gospodynie ze Świdnicy przed rówieśniczkami z Wrocławia, Janowic Wielkich i Jawora. W turnieju chłopców zagrała nasza drużyna składająca się z uczniów klasy sportowej 6f. Chłopcy mimo złych doświadczeń z poprzedniego roku, tym razem zagrali dobry turniej. W pierwszym meczu nieznacznie ulegli faworyzowanym mistrzom strefy wrocławskiej 1:2, drugi mecz to pewna wygrana 2:0 z reprezentantami strefy wałbrzyskiej, a w ostatnim meczu dzielnie walcząc z mistrzami strefy legnickiej, przegrali 0:2.
Kolejność końcowa turnieju: 1 miejsce - Lubin, 2 miejsce - Jelcz-Laskowice, 3 miejsce - Kamienna Góra, 4 miejsce - Czarny Bór. Wracamy więc z brązowymi medalami.
Jesteśmy trzecią drużyną na Dolnym Śląsku!
Skład naszej reprezentacji: Prokopowicz, Pakiet, Obidowski, Marciniak, Gądek, Polewski, Murawski, Koralewski, Urbanek, Dyba i Olczak. Opiekunem zespołu jest Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: BRĄZ SIATKARSKICH CZWÓREK W FINALE WOJEWÓDZKIM

SIATKARSKIE TRÓJKI - WOJEWÓDZTWO

2018-04-19
     11 kwietnia, w Złotoryi odbył się wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w trójkach siatkarskich dziewcząt i chłopców.
W każdej kategorii wystąpiły 4 zespoły - mistrzowie stref.
Zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.
Kamienną Górę reprezentowali uczniowie z jednej klasy – siatkarskiej 5 F. Jest to duże osiągnięcie dla młodych siatkarzy z jedynki.
O tytuł mistrzowski walczyły zespoły dziewcząt: SP 105 Świdnica, SP 50 Wrocław, SP 3 Głogów, SP 1 Kamienna Góra
oraz zespoły chłopców: SP 3 Wrocław, SP 1 Złotoryja, SP Oleszna, SP 1 Kamienna Góra.
Czytaj więcej o: SIATKARSKIE TRÓJKI - WOJEWÓDZTWO

Świetlica nad morzem!!!

2018-04-19

Po długich oczekiwaniach podopieczni świetlicy szkolnej wyruszyli na podbój Kołobrzegu. 

Czytaj więcej o: Świetlica nad morzem!!!

6f w Karpaczu

2018-04-09

W piątek, 6 kwietnia 2018 roku uczestniczyliśmy w zajęciach, które przeprowadziła edukatorka Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu - Pani Aleksandra Trytek. 

Czytaj więcej o: 6f w Karpaczu

SREBRNE CZWÓRKI

2018-04-08

     21.03.2018 w Lubaniu rozegrany został finał strefy jeleniogórskiej siatkarskich czwórek dziewcząt. W finale wzięło udział 6 najlepszych zespołów naszej strefy, wśród których znalazła się reprezentacja naszej szkoły. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Siatkarki z SP1 pokonały kolejno drużyny  z SP Karpacz(2-1), SP1 Lubań(2-0), SP Mirsk(2-0), SP4 Bolesławiec(2-0). W ostatnim meczu decydującym o 1 miejscu nie zabrakło emocji. Pierwszy set wygrały zawodniczki z  Janowic, drugi należał do naszych dziewczyn. W tie- breaku losy złotych medali ważyły się do ostatniej piłki. Ostatecznie tego seta wygrały(15-13) siatkarki z Janowic Wielkich i zostały mistrzyniami strefy. Nasze siatkarki wróciły z turnieju ze srebrnymi medalami. Gratulujemy !
Skład reprezentacji SP 1: Oliwia Tomaszewska, Amelia Lembowicz, Kinga Skrzydlewska, Emilia Okrzejska, Amelia Gierszewska-Żelasko, Laura Ćwiklak, Oliwia Bieńkowska, Helena Malich, Emilia Kopaczewska, Ewa Tadeusz. Opiekunem zespołu jest Sławomir Skotarczak.

Czytaj więcej o: SREBRNE CZWÓRKI

Wiosnę witaliśmy smacznie i zdrowo

2018-04-04

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się potyczki kulinarne klas 4 -7. Każda klasa przygotowała przystawkę, deser oraz ciasto do oceny jury. Potrawy musiały nawiązywać do kolorystyki wylosowanej wcześniej przez klasę. 

Czytaj więcej o: Wiosnę witaliśmy smacznie i zdrowo

KREDKI DLA AFRYKI

2018-04-04

List od S.M. Racheli Pitury – siostra elżbietanka przebywająca na misji w Afryce

Tanzania - Maganzo

Szczęść Boże wszystkim przyjaciołom misji elżbietańskich!

Akcja „Pokoloruj mój świat” ma na celu wsparcie dzieła Sióstr Elżbietanek w Tanzanii - Maganzo.

Prowadzimy tutaj szpital, wspieramy biedne rodziny a także dwa razy w tygodniu do naszej placówki przychodzą dzieci, by móc zjeść ciepły posiłek. 

Czytaj więcej o: KREDKI DLA AFRYKI

SIATKARSKIE CZWÓRKI CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-03-28

Mamy to! Trzeci rok z rzędu jesteśmy MISTRZAMI strefy jeleniogórskiej!
Dwa lata temu w dwójkach, rok temu w trójkach, a teraz w siatkarskich czwórkach!

Dziś 28.03.2018 r. w Lubaniu chłopcy z klasy sportowej 6f rozegrali 4 spotkania w finale strefy jeleniogórskiej. Najpierw dwa łatwe mecze grupowe wygrane po 2:0 z Giebułtowem i Bogatynią, a później decydujące dwa - bardzo trudne. W półfinale nasi chłopcy pokonali 2:1 kolegów z zaprzyjaźnionej SP-2 Kamienna Góra, a w finale swoich odwiecznych rywali ze Smolnika również dopiero w tie-breaku. Te ostatnie dwa pojedynki pokazały jak trudno broni się tytułu Mistrza. Ale ostatecznie wracamy z tarczą!
SKŁAD SP-1: Prokopowicz, Pakiet, Marciniak, Murawski, Gądek, Koralewski, Obidowski, Dyba, Urbanek i Olczak. OPIEKUN DRUŻYNY: Andrzej Cukier.
Ogromne gratulacje dla naszych siatkarzy. Finał Dolnośląski już w kwietniu. Trzymajmy kciuki. Relacja już niebawem.

 

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE CZWÓRKI CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-03-27

     Dziś, 27-03-2018 r. w Marciszowie odbyły się zawody powiatowe w siatkarskich dwójkach chłopców. W zawodach udział wzięło 5 drużyn, które rozegrały turniej systemem "każdy z każdym" do 2 wygranych setów do 25 punktów. Nasi najmłodsi siatkarze, pod czujnym okiem Andrzeja Cukiera, wygrywając wszystkie swoje pojedynki nie tracąc nawet seta, wywalczyli tytuł Mistrzów. Drugie miejsce zajęli chłopcy z SP-2 Kamienna Góra, trzecie Marciszów, czwarte Krzeszów i piąte Szarocin.
Skład naszych siatkarzy: Kowalski, Urbański, Czepielewicz, Adamczyk, Borkowski i Drzewiecki.
Finał strefy jeleniogórskiej już w kwietniu. Gratulując dzisiejszego startu, trzymajmy kciuki za kolejny, najwyższy szczebel zawodów w kategorii dwójek siatkarskich.

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - PIERWSZE ZAWODY

2018-03-21

     We wtorek 20 marca 2018 roku w naszej szkole rozegrano miajskie zawody w siatkarkich dwójkach. Naszą szkołę w kategorii chłopców reprezentowały 2 drużyny w całości oparte na uczniach klasy sportowej 4f. To debiut naszych najmłodszych siatkarzy w zawodach międzyszkolnych. Rywalami naszych dzielnych chłopców byli dziś rówieśnicy z Marciszowa oraz 2 reprezentacje SP-2 Kamienna Góra. Obie nasze drużyny wygrały wszystkie swoje pojedynki i bez żadnych problemów zwyciężyły w tych zawodach.
Skład naszych drużyn:
I reprezentacja:
Borkowski, Kowalski, Adamczyk i Urbański,
II reprezentacja: Czepielewicz, Drzewiecki, Buława i Jarczewski, rez. Stelmaszczyk.
Opiekun obu drużyn: Andrzej Cukier.
     Już za tydzień jedziemy do Marciszowa i walczymy w zawodach powiatowych. A tymczasem gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za dalsze starty naszych najmłodszych siatkarzy.

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - PIERWSZE ZAWODY

PIŁKA SIATKOWA - PÓŁFINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-03-20

Finał strefy jeleniogórskiej nie dla naszych siatkarek. W półfinale strefy, który odbył się 23 lutego w Janowicach Wielkich, przegrały ze  starszymi przeciwniczkami ze Smolnika i Janowic. Mimo ambitnej postawy na boisku uległy w obydwu meczach 0 – 2 w setach. Zawody wygrały gimnazjalistki z Janowic. Nasz zespół zajęły III miejsce. Naszą Szkołę, we wszystkich rozgrywkach międzyszkolnych, reprezentowały dziewczęta z klasy sportowej 7 F. Dziękujemy za udział we wszystkich zawodach i życzymy powodzenia w przyszłorocznych rozgrywkach, jak również w turniejach towarzyskich.

Czytaj więcej o: PIŁKA SIATKOWA - PÓŁFINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

NARCIARSTWO - WOJEWÓDZTWO

2018-03-20

Dolnośląskie finały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców odbyły się w Lądku Zdroju.

Jak co roku uczestniczyli w nich zawodnicy z naszej szkoły. Alpejczycy dwukrotnie pokonali slalom gigant. Na wynik szkoły liczył się łączny czas dwóch zawodników w dwóch przejazdach. W rywalizacji gimnazjalistów, dziewczęta zajęły 8 miejsce, chłopcy 9 miejsce. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepszą lokatę zajęła: Dominika Lema – 11 miejsce, a wśród chłopców: Bartosz Prusaczyk – 16. Drużynę tworzyli również: Klaudia Kubacka, Hanna Murawska, Hubert Jawor.
Gratulujemy udanego startu.

Czytaj więcej o: NARCIARSTWO - WOJEWÓDZTWO