Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

SIATKARSKIE "3" CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

2017-02-10

     W ostatni dzień przed feriami zimowymi, chłopcy z klasy sportowej 5f,  wzięli udział w miejskim turnieju w siatkarskich "3".

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE "3" CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

SIATKARSKIE "3" DZIEWCZĄT - ZAWODY MIEJSKIE

2017-02-10

     10.02,2017 r. reprezentantki naszej szkoły w siatkarskich trójkach rozegrały z zawodniczkami SP w Marciszowie mecz, którego stawką był tytuł mistrzyń miasta.

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE "3" DZIEWCZĄT - ZAWODY MIEJSKIE

SIATKARSKIE "4" CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

2017-02-09

     Dziś, 08. lutego 2017 r. w Marciszowie odbyły się zawody miejskie w siatkarskich "4" chłopców.

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE "4" CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

SIATKARSKIE "4" DZIEWCZĄT - ZAWODY MIEJSKIE

2017-02-09

Ekspedycja pełna smaku i… wiedzy

2017-02-08

W czwartek, 2 lutego klasa 5f wybrała się w podróż po świecie zdrowego odżywiania w ramach programu Tesco „Od uprawy do potrawy”. 

Czytaj więcej o: Ekspedycja pełna smaku i… wiedzy

Wszystkie kolory świata

2017-02-08

W październiku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Wszystkie Kolory Świata. Jest to projekt UNICEF, którego celem jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki.
Akcja na terenie szkoły rozpoczęła się w grudniu 2016 r. - uczniowie otrzymali materiały pozwalające przygotować laleczki oraz zapoznali się z sytuacją dzieci w Angoli. Następnym etapem było wykonanie laleczek przez chętne dzieci, mogli im również pomagać rodzice.

Czytaj więcej o: Wszystkie kolory świata

"KOSMICZNY" SKOK MAI

2017-02-06

     Maja Olszak - uczennica klasy sportowej 6f - osiągnęła magiczną granicę 5,00 m w skoku w dal, bijąc tym samym własny rekord szkoły!

Czytaj więcej o: "KOSMICZNY" SKOK MAI

Giełda kolekcjonerska

2017-02-02

Wychowawcy świetlicy szkolnej oraz Samorząd Uczniowski ze SP nr 1 w Kamiennej Górze zorganizowali 27 stycznia I Szkolną Giełdę Kolekcjonerską. Swoje bogate zbiory zaprezentowało 25 uczniów i nauczycieli. Najstarszym eksponatem był banknot 5 kopiejek z 1909 roku.

Czytaj więcej o: Giełda kolekcjonerska

NARCIARSTWO ALPEJSKIE - FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

2017-02-01

     Po raz kolejny w Zieleńcu odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim

Czytaj więcej o: NARCIARSTWO ALPEJSKIE - FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

... jak się zachować?

2017-01-31

Prawidłowe zachowania w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym dla uczniów klas 1-6”

 Współczesne wydarzenia pokazują, że nie ma kraju wolnego od zamachów terrorystycznych. Program edukacyjny pn.”ALFA” skierowany jest do dzieci i młodzieży woj. dolnośląskiego, jako realizacja założeń Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019. Kluczową kwestia dla realizacji programu jest edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdy staną się oni uczestnikami zamachów. Projekt odpowiada na jeden z najważniejszych współcześnie problemów – terroryzm. Poruszając zagadnienia związane z zagrożeniem terrorystycznym, stanowi próbę wskazania w jaki sposób należy przygotować dzieci i młodzież do sytuacji potencjalnego zagrożenia. Projekt odpowiada na jeszcze jedną bardzo ważna kwestie – świadomości społecznej, która w ramach realizacji projektu pozwoli na zdobycie wiedzy i doświadczeń z zakresu przedmiotowej tematyki. Brak takich informacji prowadzi do paniki, zwiększonego zagrożenia, a tym samym braku ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Czytaj więcej o: ... jak się zachować?