Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat / archiwum

archiwum

Artykuły

Rusza zbiórka nakrętek

2016-09-06

Dzieci chore na mukowiscydozę są wśród nas!

Nie wyrzucaj ich szansy na śmietnik!

Wkręć się w pomaganie Uśmiech

W naszej szkole trwa zbiórka różnego typu plastikowych zakrętek. By pomóc dzieciom chorym na MUKOWISCYDOZĘ wystarczy jedynie zbierać plastikowe zakrętki (od soków, napojów, środków przemysłowych czy chemicznych).

Już dziś dziękujemy Wszystkim za bezinteresowną pomoc.

Podpisane pojemniki lub worki z zakrętkami (imieniem nazwiskiem i klasą)
można przekazywać do Pani szatniarki lub do świetlicy szkolnej.

Koordynator akcji - Katarzyna Sawicka

Czytaj więcej o: Rusza zbiórka nakrętek

Wolontariusze w przedszkolu

2016-11-03

Po raz pierwszy uczniowie klasy 6a wcielili się w rolę wolontariuszy i przeprowadzili zajęcia integracyjne z grupą przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 1. 

Czytaj więcej o: Wolontariusze w przedszkolu

Kolejna wizyta w przedszkolu

2016-11-25

W piątek, 25.11.2016r. wolontariusze z klasy 6a pod opieką wychowawczyni Emilii Nieczyperowicz po raz drugi spotkali się z przedszkolakami. Podczas zajęć przeczytali młodszym kolegom bajkę oraz przeprowadzili kilka zabaw ruchowych i pląsów. Wspólne zabawy sprawiły dużo radości zarówno przedszkolakom jak i wolontariuszom.

Czytaj więcej o: Kolejna wizyta w przedszkolu

Andrzejki z przedszkolakami

2016-11-30

Kolejne integracyjne spotkanie z przedszkolakami w świetlicy odbyło się w poniedziałek 28.11.2016r. Tym razem wolontariacka grupa świetlicowych wychowawców przeprowadziła zajęcia z okazji Andrzejek. Integracyjna grupa biedronek oraz pszczółki poznały staropolskie zabawy. W postacie wróżek i czarownic zostały wcielone wychowawczynie. Każdy z uczestników mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości, poznać imię swojego wybranka oraz dowiedzieć się kim zostanie w przyszłości. Oczywiście każdy mógł przelać wosk pod opieką wróżki Moniki. Jak zawsze nie zabrakło słodkiego poczęstunku i dobrej zabawy.

Galeria

 

Czytaj więcej o: Andrzejki z przedszkolakami

Przedstawienie w przedszkolu

2016-12-06

5. grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tego powodu grupa uczniów z klasy 6a pod opieką pani Emilii Nieczyperowicz przygotowała przedstawienie pt. „Wolontariat”. Młodzi aktorzy wystąpili w Przedszkolu Publicznym nr 1 przed liczną publicznością. Po zakończonym występie wszyscy widzowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy - śpiewów i tańców.

Czytaj więcej o: Przedstawienie w przedszkolu

Wolontariusze w roli pomocników Świętego Mikołaja

2016-12-08

W sobotnie popołudnie, 03.12.16r, grupa wolontariuszy z klasy 6a postanowiła na dłuższą chwilę zamienić się w pomocników Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej o: Wolontariusze w roli pomocników Świętego Mikołaja

Wolontariusze ze świąteczną wizytą w przedszkolu

2016-12-13

9 grudnia wolontariusze z 6a odwiedzili przedszkolaków, tym razem udali się do integracyjnej grupy „Biedronek”. Nawiązując do okresu świątecznego wizytę rozpoczęli od przeczytania bajki o Świętym Mikołaju. Następnie przy świątecznych melodiach wszystkie dzieci wraz z wolontariuszami zabrali się za dekorację bombek metodą decoupage. Wspólna praca niestety szybko się skończyła i ku niezadowoleniu maluchów, starsi koledzy musieli wracać do szkoły.

Czytaj więcej o: Wolontariusze ze świąteczną wizytą w przedszkolu

Wolontariusze w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu

2016-12-20

Tym razem wolontariusze z klasy 6a w sobotę 17 grudnia 2016 r. odwiedzili „Dom Małego Dziecka” w Wałbrzychu. Każde dziecko zostało obdarowane paczką od Świętego Mikołaja, a ponadto otrzymali również wiele innych zabawek, artykułów papierniczych, środków czystości czy też ubrań, które udało się zebrać dzięki wsparciu ze strony uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Wolontariusze w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu

Podsumowanie naszej pracy

2017-02-28

Nasza grupa działa od początku roku szkolnego. Do tej pory zorganizowaliśmy:

  • Rodzice i nauczyciele, którzy włączyli się do wszelkich kiermaszów i upiekli ciasta.
  • Wszyscy rodzice, uczniowie i nauczyciele, którzy wsparli wszelkiego rodzaju zbiórki przynosząc potrzebne artykuły, przedmioty i rzeczy.
  • Wszyscy rodzice, uczniowie i nauczyciele, którzy wsparli finansowo szkolne akcje.
Czytaj więcej o: Podsumowanie naszej pracy

Ferie to nie tylko czas odpoczynku, ale i pomagania…

2017-02-28

Na dobre rozpoczęcie ferii, 13 lutego 2017 roku, wolontariuszki z 6a wybrały się z kolejną wizytą do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji z naszej szkoły mogliśmy obdarować maluchy nie tylko prezentami, ale też wieloma artykułami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania ośrodka.

Czytaj więcej o: Ferie to nie tylko czas odpoczynku, ale i pomagania…

Wiosenny wolontariat w przedszkolu

2017-04-19

30 marca, w czwartkowy ranek uczennice klasy 6a ponownie odwiedziły kamiennogórskie przedszkole przy ulicy Spacerowej. Tradycyjnie już po przeczytaniu bajki o wiośnie, wolontariuszki wraz z maluchami pobawiły się stare, przedszkolne zabawy, m.in. stary niedźwiedź itp. 

Czytaj więcej o: Wiosenny wolontariat w przedszkolu

Wolontariusze u przedszkolaków

2017-06-06

Dnia 25.05.17r., w czwartkowy poranek, grupa wolontariuszy z 6A ponownie odwiedziła zaprzyjaźnione już przedszkole przy ul. Spacerowej. 

Czytaj więcej o: Wolontariusze u przedszkolaków